Byť s ním, len aby som nebola sama

Autor: Anna Zábojníková | 18.5.2016 o 12:56 | (upravené 18.5.2016 o 13:09) Karma článku: 4,19 | Prečítané:  1251x

Láska je dnes také obľúbené slovo, že si každý pod ním môže predstaviť všetko, čo ho napadne. Niekedy s ňou zametáme, inokedy pred ňou utekáme a niekedy nasilu naháňame. 

Čas beží, inokedy stojí a potom sa znovu rozbehne tak rýchlo, že za ním nestíhame. Čas plný pekných aj horších slov, čas dospieť, čas začať odznovu, ale aj čas budovania vzťahov.
Sedeli sme pri jednom stole a zrazu jedna z nás povedala: 
Keď mne vôbec nevadí, že mi žiadne rande ,,nevyšlo". Počas každého jedného, nech už som sedela na káve s fešákom, právnikom, nesympatickým mužom, takým, čo nebol štýlovo oblečený.., som si uvedomila, že som randila sama so sebou. Spoznala som svoju hodnotu a zistila som, čo presne od muža chcem a keď som to aj pochopila, jednoducho som s tým prestala.  Veď on príde aj sám, bez toho aby som ho nasilu vyhľadávala. 

Niekedy je na ženách najhoršie to, že chcú všetko a hneď. Lenže láska neplánuje. Ona len príde a je jej jedno či si pripravená alebo nie, jednoducho s ňou len musíš nejako naložiť a je len na tebe, čo urobíš. Vždy som si myslela, že len ženy majú city a k nim patrí nálepka : komplikované.
Už viem, že to tak nie je. Jedno však viem úplne presne. Je jedno koľko rande alebo pre teba ,,zbytočných" stretnutí zažiješ. Je úplne jedno či máš 20, 25, alebo 30. Ak si buduješ vzťah sama so sebou, vážiš si samú seba a hlavne sa dokonale poznáš, ver mi, on príde a nebude chcieť , aby si bola iná.
Sedela som vo vlaku, úplne bez nálady pohltená myšlienkami a v tom som začula ako sa dve ženy rozprávajú o mužoch :


Moja milá, veľmi dobre viem ako sa cítiš. Vieš ako mi chýbal? Nebol to muž slova, ani do boja či muž veľkých skutkov. Zaľúbila som sa do predstavy, že by to raz možno vyšlo. Bol fešák, môj typ a ja som nevedela či ešte niekedy budem chcieť iného.  Predstavovala som si ako mi ustavične hovorí, že som krásna a že má veľké šťastie. Že ma stále pozýva von, pretože ma chce vidieť a je mu so mnou dobre. To, ako sa len tak unášame melódiou lásky.  A vieš, čo je na tom najvtipnejšie? On na mňa myslel, len keď mal tú svoju mužskú potrebu.
 

Lebo som,

že vraj dobrá alebo niečo také. Žiadne ako sa máš, dnes dobre vyzeráš, nešli by sme sa spolu prejsť, som rád , že ťa mám. Keď luskol, ja som prišla. Čo si myslel, že v tomto budem pokračovať, len tak, bez výčitiek, bez svedomia? A potom, keď ho prestanem baviť, budem sa pozerať ako si nájde inú, možno aj vážnejšiu známosť ? Ja som nechcela žiť týmto dnešným ,,bez záväzkov" , byť spolu iba, keď treba plniť potrebu. Akú potrebu vlastne? Každý chce mať rád.  Počúvaj, čo ti teraz poviem. 
Nenávidím tieto typy mužov. Kašli na neho. Keď si chce užívať, prosím. Ale nech to nerobí s tebou. Ty nie si taká. Máš srdce, tak ho počúvaj! 
Poznám ťa veľmi dobre a viem presne akého muža budeš mať. Môže ti byť jedno, že všetky tvoje priateľky sú šťastne zadané, že majú pekných priateľov, veď aj ty budeš mať! Naozaj si vieš predstaviť byť zaľúbená do muža, pre ktorého si len hračka, nejaká potreba? Kde sú jeho pocity, zodpovednosť, gentlemanstvo, starostlivosť, jeho dospelosť? Keď ti to nedal teraz, potom ti to ponúkne? Že sa sklamal v láske? A to sa teraz musí chovať ako idiot a každú mať len za nejakú handru? Som presvedčená o tom, že každý sme si strojcom vlastného šťastia. Možno aj on pôsobí ako frajer, nad ktorého nieje, neboj sa aj on trpí, pretože je sám. Ale ty si s ním daj pokoj. Ži to dobré, čo si začala a povedz mu zbohom.


Nebolo mi treba počuť viac. Zrazu môj deň nebol až taký zlý ako sa zdalo. Bolo treba povedať zbohom a žiť s Bohom? Preto nič nemalo zmysel lebo tam chýbal? Alebo ešte nie sme dozretí na lásku? 


  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.


Už ste čítali?