Dať mužovi druhú šancu?

Autor: Anna Zábojníková | 29.4.2016 o 20:45 | (upravené 29.4.2016 o 20:50) Karma článku: 3,72 | Prečítané:  1179x

Myslím, že nebudem písať o objavení  ďalšej kosti z dinosaura, keď napíšem, že ak žena ľúbi, je ochotná urobiť všetko. Vzdať sa. Odpustiť a milovať ešte viac.

Písať o druhej šanci na život, na lásku, na šťastie je jednoduché dovtedy, kým si uvedomíte, že sa v tej situácií musíte ocitnúť, aby ste sa vedeli rozhodnúť. Aby ste to vedeli pochopiť. 
On ťa podviedol? Ako si mu mohla odpustiť?
Správa sa k tebe otrasne. Byť tebou nezavolala by som si po ňom ani výťah a ty s ním žiješ! 
Veď to poznáme. Pokiaľ sa nás to netýka sme perfektní radcovia, múdre priateľky a najlepší sudcovia. Stačí vyložiť karty na stôl, trochu si poplakať, posťažovať sa, otvoriť víno a človek, ktorému sa zdôverujete vám najlepšie poradí. A ešte lepšie taký, ktorý nič podobné nezažil. 
(Je to ako keď sa neveriaci smeje z toho, ako môžu kňazi rozprávať o výchove detí, keď žiadne nemajú).
No ale o inom som chcela. 
Aké je to dať mužovi druhú šancu, keď viete, že to znovu pokašle? Aké je to, keď sa muž zrazu ozve po dlhom, veľmi dlhom čase, ospravedlní sa a navyše vás pozve na kávu? Čo sa odohráva v ženskom srdci, ktoré kedysi ľúbilo? Odpustiť? Reagovať? Prijať pozvanie?
Aj keď všetky tieto veci budete ignorovať a tváriť sa, že je vlastne všetko tak ako predtým a začnete jednoducho neriešiť jeho existenciu, vtedy to vlastne všetko začne. V hlave milión otázok, obnoví sa túžba, vášeň, a vaše predstavy dostanú opäť zelenú. 
Každý deň máte nutkanie mu zavolať. Každý deň, odkedy sa ozval, ste nútené premýšľať, prečo sa vôbec ozval. Hoci viete, že sa aj tak vrátite a budete nútená sa s ním stretnúť, neviete či chcete zase všetko chytiť do vlastných rúk a mať pod kontrolou vy a nie čas. Lenže ste príliš hrdé a príliš sa bojíte spadnúť do toho istého ,,prázdna", v ktorom ste boli. Lenže, čo keď sa zmenil? Menia sa vôbec ľudia? 
Ako sa dá odpustiť človeku, ktorý vás ani neľúbil, ktorý nechcel, aby ste boli súčasťou jeho života a človeku, ktorý vás nazval osudnou chybou. Lebo ste príliš chceli, príliš ľúbili a vlastne, chceli ste byť všetkým a to okamžite. No jemu to nevyhovovalo. Žiadne zbytočné slová, žiadne zbytočné dotyky a pohľady. Len toľko koľko on sám potreboval a chcel. Veď staré známe ,,friends with benefits" vyhovuje iba tomu, kto nechce ľúbiť.  A keď vás mal dosť zbabelo odišiel. 
Zrazu sa otočila karta a po milión dňoch, keď už ste veselo plávali vo vlastnom živote, ktorý ste si usporiadali, napíše. 
Pomyslíte si, že dvakrát do tej istej rieky predsa nevkročíte. A on si pomyslí, že človek, ktorý má rád tam vkročí toľkokrát, pokým sa v tej rieke neutopí. 
A je to jasné. Aj keď ste sa snažili ignorovať, vaše srdce oklamať nemôžete.
Druhé šance jednoducho človek dáva dovtedy, dokedy má nádej, že to ten človek znovu neposerie. :) 

 Ak aj ty tráviš viac času na facebooku, daj like mojej stránke: 
 Ann.blog   -  https://www.facebook.com/Ann-blog-1552972844914243/?fref=ts

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.


Už ste čítali?