Aj ja teba

Autor: Anna Zábojníková | 11.12.2015 o 21:51 | (upravené 11.12.2015 o 22:08) Karma článku: 4,37 | Prečítané:  891x

Veta, ktorou vyjadríme všetko.  Aj ja teba. Áno , tak odbijeme, keď súdime, ľúbime, nenávidíme, ponižujeme, urážame.  Taká  jednoduchá a predsa ťažká. 

Ako je to  s ľuďmi,  žijúcimi  v úplne odlišných svetoch, ktorí  túžia? Hoci každý po niečom inom, ale ich svety sa na chvíľku stretnú ? Jeden svet plný slov, omylov, hry a ilúziou lásky. Svet s obrovskou túžbou, dobrodružstvom, jemnosťou a snami, ktoré prekračujú všetky hranice -a práve to je na tom to vzrušujúce. A na druhej strane iný svet, do ktorého proste nezapadá. Ani ona.  Ani jej slová. Ani jej túžby.  Môžu spolu existovať dvaja ľudia, ktorí do seba nezapadajú? Muž, ktorý by nevedel, kto je Matkin a Tolkien.  A žena, ktorá by nevedela vysvetliť ofsajd. ( Vie to vlastne niektorá? )
Môže to mať vo vlastných rukách čas. Vlastne aj má. Ten vyloží na stôl srdcovú sedmu vtedy, kedy sa mu zachce. A vtedy sa rozdielne svety spoja. Je jedno, čo sa vytvorí. Bude to mať zmysel.  Pretože budú chcieť a nebudú chcieť príliš aj keď budú chcieť všetko.


Zase som počúvala cudzie rozhovory. Ale vlastne som neurobila nič zlé, len sedela vo vlaku.
Žena s okuliarmi v modrej blúzke rozprávala niečo o autách. Tá, ktorá bola vedľa nej mala biele tričko s nápisom I dont care.  
-Odkiaľ vieš, čo je karoséria a ktoré autá patria do strednej triedy?
( Ženská v modrej blúzke vybuchla smiechom.)
-Odkiaľ? Raz sa mi šialene páčil jeden muž. Miloval autá. Keď som sa s ním chcela rozprávať musela som si niečo naštudovať. Chcela som upútať.  Nebude sa predsa so mnou rozprávať o knihách. Tam sú city. A muži a city sa spolu nekamarátia.  
- Vlastne ťa chápem, chodila som s futbalistom. Viem, za čo hráč dostane žltú a červenú kartu a viem, kedy sa kope rohový kop. A vlastne ovládam, kto bol prvý tréner FC Barcelona.
Už sa smiali obe. Aj so mnou.

Ľudia veria na všetko, čo sa raz stalo. Ak sa životom zbičovaní a vetrom ošľahaní či skúsenosťami vyspelejší ľudia stretnú znova- a tentokrát spolu ostanú, tak v tej malej nádeji, že sa to stane aj nám, dokážeme žiť veľmi dlho. To tak chodí. Každého posúva vpred niečo iné.

-Aj ja teba.
 -Aj ty mňa čo?
- Veď vieš.
-Viem. Lebo aj ja teba.
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.

EKONOMIKA

Najväčší mäsokombinát nepatrí do bankrotu, uznal súd

Bankrot navrhovala ukrajinská firma, nakoniec si to rozmyslela.


Už ste čítali?