S láskou aj bez nej

Autor: Anna Zábojníková | 22.9.2015 o 22:45 | (upravené 22.9.2015 o 22:50) Karma článku: 3,61 | Prečítané:  825x

To, že žena stále čaká na niečo výnimočné, nie je zvláštne. To, že muž čaká na ženu snov je zbabelosť.

Veď to poznáš. Všetky kamošky majú svojich ,,mužov snov" a ty ako jediná na celučičkom svete nikoho nemáš. Jedného skritizuješ ako lakomého blondiaka, ktorý namiesto kytice ruží kúpi čokoládu a ďalšieho ako vystrihaného handsome- fešáka, ktorý trávi v kúpeľni viac času než tvoja kamoška. Veď takého by si aj tak nechcela. Tvoj by bol celkom iný, Bol by tvoj.  

A potom príde obdobie, také krátkodobé ružové šťastie, ktoré si nosíš chvíľku so sebou, keď niekoho spoznáš. V podstate ulovíš. Lebo veď čo! Už bolo treba. Dávno nie sme v dobe, kde strácame črievičky a muži prejdu aj polovicu sveta len aby zabojovali o ženské srdce. Začíname byť iniciatívne my. Potom si predstavuješ aj to, čo sa nestalo a aj to, čo by sa nemohlo stať ani v tých najkrajších snoch. Možno sme až príliš zasnívané, keď veríme na dlhotrvajúce šťastné konce, ktoré chceme vlastniť a mať vo vlastných rukách. 

A potom to príde. 

Napustíš si horúcu vaňu a svoje myšlienky začneš rozpúšťať v jahodovej pene. Rozanalyzuješ celý deň, život, mužov. Spomenieš si na všetky chyby, ktoré si urobila a potom zistíš, že jediné v čom je problém je, že sa príliš ženieš za niečím, čo v podstate neexistuje, Neexistuje dokonalý chlap. Ani dokonalý vzťah ba ani dokonalé zaľúbenie. Keď už si myslíš, že prišiel niekto, kto ti pofúkal rany z minulosti, znova sa popáliš na tom, že predstava dokonalého šťastia predbehne ,,nedokonalého" muža, ktorého si už videla ako otca svojich detí- samozrejme cez ružové okuliare. Začne ti vadiť aj to,  že sa neozval hoci bol celý deň v práci. Že ťa dnes nikam nezobral a že všetky výlety a plány riadiš ty.  Nahneváš sa. Urazíš sa. Na hocičo. Začneš premýšľať nad tým, že keby nebolo teba ani nevie, že existuješ. Ale prr moja milá, vedel. Ty si mu to však uľahčila. Ako všetko ostatné. 
 

A možno predsa len ten dokonalý muž, vzťah a aj zaľúbenie existuje. Všetko chce len čas. Na získavanie, na spoznávanie, na zaľúbenie ...na to, aby si muž uvedomil, že keď má niekoho rád nemôže nečinne sedieť a čakať. Na to ,aby žena spoznala svoju hodnotu a počkala na to pravé. Lebo keď to pravé príde, bude to cítiť. Je predsa žena. A ženy cítia všetko.

A možno ešte sto krát spadneš na zem, tvrdo a s modrinami sa budeš dvíhať. Ale postavíš sa a pochopíš, kde si urobil chybu. A vtedy sa z teba stane niekto iný. A potom, keď spoznáš svoju hodnotu, všetko príde.....minimálne ten dokonalý :)   

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.

EKONOMIKA

Najväčší mäsokombinát nepatrí do bankrotu, uznal súd

Bankrot navrhovala ukrajinská firma, nakoniec si to rozmyslela.


Už ste čítali?