Aj krok vpred ťa môže posunúť o míle ďaleko

Autor: Anna Zábojníková | 20.7.2015 o 22:40 | Karma článku: 3,76 | Prečítané:  859x

Niekedy naozaj človeku chýba odvaha na to, aby zvládol všetky situácie. Aby vedel začať a vykročiť vpred. Obzvlášť ženám -aj keď o sile nežnejšieho pohlavia nepochybujem ani sekundou....

Chcela urobiť krok, ale nevedela ako. Veď vieš, poznáš ten pocit, keď niečo chceš, ale nevieš ako to dosiahneš. Nevedela ani ona. Bála sa, čo bude pred ňou. Vôňa nového ju znepokojovala. Mohla priniesť niečo krajšie, niečo, čo by jej prinieslo novú chuť do života. Vlastne musela....Už to bolo vo vzduchu. Obklopovalo ju to.

Dni plynú, čas uteká...ľudia hromadia .. zatvárajú svoje pocity do štyroch stien a piatky resetujú. Otvárajú fľaše, otvárajú seba. Dokorán. 
Potom si povieš dosť, niečo tu chýba. Lámeš si hlavu nad tým, čo by to tak mohlo byť. Nové prostredie, tých už bolo dosť, nie? Iní priatelia? Nová kniha? Alebo film? Aj keď si to nechceš priznať je to práve krok vpred. Bez plaču. Veď toho bolo už dosť. Bez batožiny starých pocitov, známych, problémov, trápení s novým nasadením, adrenalínom pod kožou. Bez teba a iných. Lebo to, čo príde bude oveľa lepšie a nenechá ju, aby sa obzrela- čo i len na sekundu späť.

Stačí sa chytiť vetra a nechať sa unášať a viesť. Lebo všetko, čo sa deje má zmysel, to všetci aspoň tušíme. Aj zlá skúsenosť je

 skúsenosť. Ale my si ju nemôžeme schovať do krabičky a nosiť so sebou ako talizman. Aby odpudzoval priateľov, vynáral staré pochybnosti a robil vrásky. 
Môžeme čakať s vyloženými nohami, ale môžeme tomu všetkému, čo nás obklopuje (dokonca aj tomu, čo túžime mať)  nejako pomôcť. Môžeme byť milší, priateľskejší, zodpovednejší, pracovitejší. A musíme chcieť. Nie však nasilu.
A potom všetko príde. Veď vieš, v ten správny moment, keď vykročíš a nebudeš sa báť ničoho. Ani toho, čo bolo.  

 

 

aj na:

https://www.facebook.com/pages/Ann-blog/1552972844914243?fref=ts

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.


Už ste čítali?