Jednoducho ženy

Autor: Anna Zábojníková | 9.11.2014 o 17:38 | (upravené 9.11.2014 o 17:58) Karma článku: 1,47 | Prečítané:  329x

Obyčajné, jednoduché, svojím spôsobom však komplikované. V spoločnosti, kde sme svoje sa dokážeme uvoľniť. Vlastné myšlienky nás vedia niekedy zastaviť. Zvykáme si samé na seba. aj keď sa s tou druhou polovicou občas nezhodneme. To k tomu patrí. Srdce a rozum. Radi čítame módne časopisy aj keď polovicu tvoria nápady rady a triky ako schudnúť a tú druhú zase recepty na rôzne koláče, torty, a iné maškrty. Ako spieva Simona Martausová- žena, žena, že na preteky treba dvoch. Naše ciele sú aj o behu, nezabránim obehu ľudských názoroch. 

Samota je zvláštna vec. Niekedy dokáže preniknúť do hĺbky duše, tela, pod kožu.. všade. Skoro som si pred chvíľkou ostrihala vlasy. Akože nie z nejakej depresie zo seba alebo niečo podobné. Iba tak zo srandy. Lebo zmena je život alebo také niečo. Alebo chlap!

Vy chlapi ste nepolepšiteľní. Koľko zásadných vecí dokážu ženy zmeniť len aby sa zapáčili. Iným ženám ? Ale prd! Veď vám... Začať cvičiť, počúvať iný štýl hudby- niekedy len preto aby s vami mohli prehodiť pár slov k vašej obľúbenej téme. Začať pozerať futbal aj keď do konca života neporozumieme slovu ofsajd.

Prečo  vlastne chceme byť krajšie, chudšie, mladšie a štýlove? 
Možno len neznesieme pocit, že by ste si dokázali nájsť inú. Krajšiu, chudšiu, mladšiu, štýlovejšiu.... 

Ema zhodila pekných desať kíl. Nie len tak, že z ničoho nič prestala jesť. Začala cvičiť, plánovať si čas a zdravo sa stravovať. Všetko len kvôli jednému mužovi. Nebol by v tom žiadny háčik ibaže ten muž bol zadaný. Jednoducho chcela byť oveľa atraktívnejšia než tá ,,jeho". Tak sa jej pýtam: - Noo, tak teraz už ste spolu? Keď si toľko schudla, obetovala...
- Ale kdeže ! On mňa za tú svoju nevymení. 
- A tak načo ti to vlastne bolo?
- V podstate na nič. Ale schudla som. Možno si nájdem lepšiu ,,obeť". 

Možno aj my ženy sme nepolepšiteľné. 

Každopádne brať svoj život za omyl- iba kvôli tomu, že nás nechce ten alebo ten a časom možno aj ten ,,henten" je totálna blbosť. 
Celé ľudské stvorenie nás berie ako jemné, nežné a milé stvorenia. A aj muži. Dokonca aj tí, čo o nás nejavia žiaden záujem. Život je možno miestami akoby nejaká honba za partnerom. To ale neznamená, že nie je nič medzi tým .Źe si nemôžeme plniť sny, túžby. Že neexistuje voľný čas. Že by sme sa museli prispôsobovať niekomu inému, len preto, že chce byť s nami. A nech chce! Ale keď aj chce nech rešpektuje nás. A tým pádom aj náš život, našich priateľov, naše záľuby, náš voľný čas strávený mimo partnera. 

To, že aj nejakého máte, neznamená, že budete celý život non-stop nalepení na mobile, písať sms-ky, chatovať, telefonovať alebo tráviť všetok čas iba s ním. Hovorí vám niečo ponorková choroba? Možno aj tá je príčinou rozchodov, rozvodov a možno oveľa viac. 

Ibaže by sme aj my po čase chceli krajšieho, chudšieho, mladšieho, štýlovejšieho......

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.


Už ste čítali?