mám na svet celkom dobrý výhľad

Autor: Anna Zábojníková | 19.1.2014 o 19:56 | (upravené 19.1.2014 o 21:16) Karma článku: 6,18 | Prečítané:  179x

Stačí zastať.  Usmiať sa. Dovoliť tomu ,,niečomu" prehovoriť.                                                                                                                                                                                                                                                        

Myšlienky sa nedajú zbaliť do krabice, oblepiť páskou a vyhodiť. Nedajú sa pokrčiť, roztrhať ani obliať kávou. Nedajú sa uložiť do skrine- na spodok regála ako staré tričko, ktoré si ,,možno " ešte niekedy oblečiem. Možno ich existencia závisí od povahy človeka, ich veľkosť od inteligencie a ich smer od nálady, ktorá to tu riadi. Možno je to práve to, čo niekedy vidíme pri pohľade do zrkadla. Možno je to hudba života, ktorá nás necháva vychutnávať si každý tón z jej melódie. Možno je to rieka, ktorá zmýva všetku neistotu a otázky, hlavne tie, ktoré nám nedajú spať. 
...a možno by bez nich život nebol životom...

Sú tu stále, a predsa ich nevnímame.

Niekedy sa zbytočne necháme unášať prácou - či už tou platenou alebo tou, ktorú za nás nikto neurobí. Jednoducho nestíhame.  Nedokážeme nájsť pokoj a ticho a práve to miesto, kde je počuť vlastné myšlienky či svedomie. Nemusíme hľadať opustené miesta, hory. Pred problémami sa utiecť nedá. Tie tu budú či budeš pracovať 8 či 12 hodín. Budú tu aj keď budeš v Kambodži alebo na opačnej strane zemegule. Ďaleko od ľudí, ktorí ti zničili život. Čím viac budeš utekať tým viac ťa budú prenasledovať.
Stačí zastať.
Usmiať sa.
Dovoliť tomu ,,niečomu" prehovoriť. 

Sústredíme sa na kariéru, na hľadanie partnerov snažíme sa aby náš život mal nejaký zmysel. Aby bolo dobre. Nie zajtra, ale o 1O rokov a možno to je tá chyba, ktorá nám ničí prítomnosť a všetko súčasné.

Sme dosť pohodlní poďakovať za pekný deň. Za všetko dobré, čo nás v ňom stretlo. Za všetko, čo nám zmenilo názor na svet a na spoločnosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?