Jolene

Autor: Anna Zábojníková | 12.1.2014 o 21:50 | (upravené 12.1.2014 o 22:31) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  155x

Keby tak mohla byť malou, úplnej maličkou súčasťou života niekoho, možno by sa jej postoj na isté veci zmenil. Odosobnila sa od rečí, dokonca prišla nejaká iskra do jej života, ktorá to tu všetko rozohrieva a spríjemňuje. Ona nepotrebovala návod z časopisu Eva na to ako správne komunikovať s chlapom -koniec koncov žiadny tu nebol. Nebola prototypom súčasnej ženy s obočím ,,ala brežnev" či zapravenou blúzkou do sukne veľkosťou podobnej opasku. Dokonca ani posilovanie rúk na najnovších trendoch kabeliek nebol jej štýl. Nebola tá , ktorá sa pustila do najnovšieho ošialu ako cvičiť, schudnúť a riadne makať na svojom tele, pretože je zrazu nutné sa dobre cítiť a byť fit. Nepotrebovala byť v dave...  Nervózne prepletanie myšlienok v hlave nikdy nevedú k jasnému záveru. Tým si však bola istá.  Len jedna izba. Posteľ. Obrovská polica s knihami, ktoré v nej boli alebo sa potulovali ,,načaté" niekde pri posteli alebo na stole. Prečítané, odmietnuté, opovrhnuté, otvorené či zatvorené. Presne ako ona-Jolene. Na stene kresby a fotky. Spomienky a chvíle. Túžby a sny. Smútok a radosť.  Ruža.

Drobnosti, ktoré tomu všetkému dávali správnu karmu a náladu. 
No stále tu bol niekto, pre koho chcela byť obyčajná. Ostal tu dôvod, pre ktorý sa nechcela meniť.
Každopádne..


...život má zmysel, stojí za riadok aj za zamyslenie..

A ja som sa veru zamyslela nad tým, či to tu ten hore naozaj riadi. Či existuje náhoda alebo či v tom má aspoň nejaký poriadok . Nejde mi do hlavy kombinácia zlých chvíľ so správnou osobou a naopak. Niekedy vznikne chaos najmä v hlave ženy. Vykašľala som sa na večerné analyzovanie skutočností, faktov a postáv v súčasnom či onom živote a otvorila knihu. 
A tam: 
,,Pravdepodobnosť. Jednu z mnohých ciest, kadiaľ sa môže uberať osud. Slovami Leibnitza, jeden z mnohých možných svetov. Komu Boh zosiela vízie, toho zároveň vyzýva konať. Zvrátiť osud. Varovať svet."

Asi na tom niečo bude, že vždy nám chce niekto niečo naznačiť -ako provokáciu, keď jednoducho odmietame niečo pochopiť...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.


Už ste čítali?