Niekedy milujeme každého, len nie seba. A to je ten prúser

Autor: Anna Zábojníková | 3.11.2013 o 13:37 | (upravené 3.11.2013 o 14:16) Karma článku: 2,76 | Prečítané:  229x

Myslíš, že je človek, kvôli láske ochotný urobiť všetko? ..nie až tak všetko ale napríklad byť pripravení na to, že veľa vecí sa zmení.. veľa vecí bude musieť obetovať len kvôli tomu aby bol s človekom, ktorého má rád alebo len preto aby to skúsil ?Aj napriek tomu, že ten dotyčný býva stovky km ďaleko (dokonca cez hranice) a myšlienka zabudnúť -ísť ďalej prehrala boj s nádejou. Myslim si,že človek pre lásku urobí všetko...dokáže veci,na ktoré by za iných okolností ani nepomyslel ..a najhoršie je,že aj vie že robí hlúposť ale nevie si pomôcť ...čiže ak sa človek z Madagaskaru zaľúbi do eskimáka ,nebude mu žiadna prekážka dosť veľká aby ju neprekonal - v láske je dovolené všetko...ostatní ti môžu byť ukradnutí...čo chceš a veríš tomu,to urob..

A tak sa jedna myšlienka striedala za druhou až v hlave nastal zmätok. Veď to poznáte. Tie ,,chaosové" situácie, kedy človek urobí niečo, čo o pár hodín ( ja zvyčajne o 5 minút, pokiaľ nevychladnem) oľutuje.

Prinútila som sa premýšľať nad tým, čo bude zajtra. Vačšinou sa človek riadi prítomnosťou, a čo sa tohto bodu týka - ovládam jedine teóriu. Som človek, ktorý keď niečo hneď, tu a teraz vykoná , okamžite začne premýšľať, čo bude zajtra. Ako sa bude vyvíjať situácia. Nie raz som si dohnala žalúdočné krče ale o tom potom. Naozaj si myslím, že človek potrebuje slobodnú vôlu. Nejaký priestor, kde môže byť sám hoci je s ním aj 6 priateľov a sedia niekde pri pive. Človek potrebuje slobodu, voľnosť. Niečo, čo nie je ohraničené.

Niečo, čo nie je ohraničené ...

A láska? 
Kde sa v živote človeka zaradí láska, keď chceme byť slobodní, nespútaní ničím ( nie tak ešte nejakými zväzkami, podpísanými na papieroch, ktoré sa nazývajú MANŽELSTVO ) ?  
Načo si píšeme sms-ky, a voláme dookola o hlúpostiach, keď sa nedokážeme stretnúť hoci sa máme radi? 
A keby len to..
Keď sa nedokážeme pozrieť do zrkadla- na svoju pravú tvár a uvedomiť si ako nám ľudia chýbajú a my sme obyčajní zbabelci, pretože nedokážeme opačnej strane dokážať, že je to pravda, že to neboli kedysi dávno len prázdne slová do tmy..
Potom prestávame mať radi seba. A ako môžeme zmeniť svet, keď nedokážeme zmeniť samého seba?

Človek dokáže takmer všetko. Zmeniť svoju stravu, zlozvyky, začať veriť v Boha, naučiť sa rôzne ťažké jazyky, zabehnúť maratón, či postaviť dom na piesku. 
Ako je možné, že nedokáže prekonať sám seba ?

Nikdy nikoho do svojho života nevolala a nepresviedčala ho aby zostal. Nikdy sa však zmenilo na raz..a potom nevedela, čo ďalej

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.

EKONOMIKA

Najväčší mäsokombinát nepatrí do bankrotu, uznal súd

Bankrot navrhovala ukrajinská firma, nakoniec si to rozmyslela.


Už ste čítali?