Život vorkoholika, klamára, politika, dcéry, virtuálny život

Autor: Anna Zábojníková | 5.8.2013 o 17:54 | (upravené 6.8.2013 o 17:40) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  169x

Dlho som premýšľala ako to napísať. Snáď si z toho každý vezme to, čo hľadá. Rozložila som to pekne poporiadku.  Každý človek má svoje tajomstvá. Pri rôznych situáciách rôzne postoje, rôzne názory. Tie názory mení pri určitých ľudoch. Život je len jeden a my chceme žiť. Sme ľudia, chceme žiť šťastne a chceme skúsiť všetko nech to stojí čokoľvek.

Osobný život- to je to veľké tajomstvo, ktoré si nosíme celým životom ako hygienické veci-všade kam ideme. 
Tento život je ten pravdivý, ten skutočný. Odzrkadľuje náš charakter, naše skutočné JA. Je v tom však háčik. Môže byť ovplyvnený minulosťou a aj prítomnosťou. Sú to naše kríže, náše problémy, ktoré možno vznikli v iných životoch?


Život človeka, ktorý cez víkend ožíva- áno, jasné, že narážam na alkohol náš každodenný- hlavne u mladých ľudí. Človek predsa má právo sa baviť. Má právo sa baviť viac. Preto ten alkohol. Jasné, že ho na druhý deň s malou či veľkou opicou na pleci zabolí všetko, čo sa včerajšieho večera týkalo.Mrzia ho všetky slová, ktoré nechcel vysloviť. Mrzia ho všetky bozky, ktoré nechcel rozdávať. Mrzí ho on sám. Jeho osobnosť.Ten problém s pitím. Ak sa stane niečo zlé, pijete lebo chcete zabudnúť, ak sa stane niečo dobré budete piť, aby ste to oslávili a ak sa nič nestane budete piť, aby sa niečo stalo. Tak a v tomto je prepojenie len medzi týmito dvoma životmi. Je v tom niečo zlé? JA v tom problém nevidím. Existuje však jeden. Jeden jediný. Keď človek niečo vyvedie. Naozaj zlé. Vtedy to zasiahne do jeho súkromia. Človek sa zmení. Učíme sa však na vlastných chybách a aj my máme právo niečo niekedy ,,prešvyhnúť".

V živote je lepšie robiť hlúposti ako nerobiť nič.

Život kresťana- alebo človeka, ktorý sa večer pred spaním zvykne pomodliť, poďakovať či poprosiť. Človeka, ktorý každú nedeľu či je sviatok, či piatok navštevuje kostol, spína ruky, skloní hlavu a premýšľa. Premýšľa nad inými životmi, ktoré sú oveľa horšie než tento? Ktovie, možno..Ale aj tento človek má právo žiť. Má právo budovať si svoje súkromie, má právo sa raz za čas opiť a utiecť od reality, od problémov. 
,,Chodí do kostola a hentak sa opil!" ,,No pozrite na ňu! Dievča a s kým sa vláči, aký je to feťák a ona ešte bude v kostole ruky spínať!" tieto reči sa fakt nechajte. Nikomu nepomôžu. Nikdy nemôžeme vedieť, prečo človek koná tak ako koná. Nakoniec toho človeka, to viac mrzí ako sa len zdá.


Život klamára
Nie, nefajčím. Jasné, že som zmaturoval. Nie, už spolu nechodíme. Nie, nemám čas. Jasné, za 5 minút.
Je to život klamára alebo človeka, ktorý sa bojí povedať pravdu, len preto aby nevyzeral ,,hrozne blbo" pred ostatnými? Pred svojou rodinou. Je to život, ktorý mu dovoľuje žiť slobodno- no nie navždy. Vždy tu bude riziko, kedy to tajomstvo ostane odokryté.

Život vorkoholika, život nezamestnaného...život manželky, dcéry, priateľky, virtuálny život, život politika a s tým veľa pravidiel, ktoré spoločnosť očakáva (vedela by som pokračovať do ajajaaj, ale všetko má svoj koniec :) )

A tak sa v tom skúste nájsť aj vy. Ja osobne prežívam všetky životy. Dokonca by som si dovolila tvrdiť, že ešte nejeden by sa našiel.Niekedy mi to naozaj prerastá cez hlavu a večne nezodpovedanými otázkami len prilievam benzín do ohňa.  Ale ako spolu môžu vystáť katolik, klamár, vorkoholik, študentka, závislý, či týraná žena alebo alkoholik a spojiť to s osobným životom a samozrejme cítiť sa šťastne? Na to si odpovedzme každý sám.
Možno, že je to všetko o predsudkoch o postoji nás na človeka cudzieho alebo veľmi blízkeho. A možno sa v tom človeku vidíme my samy.

Dobro aj zlo má jednu tvár. Všetko závisí len od toho, kedy ľudskej bytosti prekrížia cestu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.

EKONOMIKA

Najväčší mäsokombinát nepatrí do bankrotu, uznal súd

Bankrot navrhovala ukrajinská firma, nakoniec si to rozmyslela.


Už ste čítali?