Koniec

Autor: Anna Zábojníková | 1.8.2013 o 20:43 | (upravené 1.8.2013 o 22:10) Karma článku: 4,07 | Prečítané:  192x

K- ako...nie nie tentoraz naozaj slušne a inteligentne. K -ako krátky a zároveň dlhý čas spoznať niekoho o kom si predsa len vedel- ale jedine to, že je. Nič viac. Žiadne zaradenie do kapitoly tvojho života. Ako káva, ktorú mu varila, každé ráno ..vtedy.

Ako kniha, ktorá sa otvorila vždy, keď po nej čitateľ vášnivo zatúžil. Triezvo a bezhlavo sa pustil do niečoho, čo nikdy predtým nemal, nedržal, nečítal.
Ako klavír s čiernymi a bielymi klávesami, ktoré do seba pri hre nádherne pasujú a vytvárajú niečo, čo počuje iba ten, kto je nastavený pre veci zmyslom otvorené. Ako Karpatské horké, ktoré ona tak milovala a on to nevedel pochopiť. Ako kostol, ktorému sa on tak bezchybne vyhýbal.

O - heň, ktorý nikdy nevedel zhasnúť, no zároveň nikdy nevedel dať niečo viac. Chýbalo teplo a svetlo, ktoré človek potrebuje cítiť. Ako orchidea, ktorá mala rásť a kvitnúť, no bez slnka a vody. Ako opustený ostrov, kde si sám so svojimi myšlienkami a nemôžeš im utiecť- nech si na akomkoľvek mieste. Ako obrazy v múzeu. Pre niekoho nudné a nezaujímavé, pre ňu dokonalé majstrovské dielo, v ktorom mala potrebu hľadať motív. Predstavovať si ako a kto ich namaľoval. Ako obloha, ktorá sa dokáže zmeniť behom pár minút a ty nevieš, či si máš vziať dáždnik alebo začne snežiť. Ako opona, na ktorú hľadíš a čakáš kedy konečne uvidíš predstavenie. Niečo milé, niečo, čo ťa poteší a čo budeš chcieť vidieť znova. Ok-ako definitívna odpoveď nahnevanej ženy, ktorá ňou dokáže vyjadriť všetko. Dokonca muž nemusí dva krát váhať, či ešte niečo povedať.

N- ie. Jednoduché a výstižne slovo. Pre niekoho ťažké povedať, pre niekoho ešte ťažšie vysloviť. Ako noviny, ktoré tvoria niečo ako tvojú rannú hygienu, bez ktorej nemôžeš byť. Ako nové začiatky, na ktoré si človek pripíja na Silvestra. ( Dobre nie všetci, ja to však robím) Ako niť myšlienok, spomienok, zážitkov, citov, plánov, snov a dúfaní. Ako nežnosť detských dlaní, tak maličkých a jemných. Ako náhoda, keď stretneš niekoho známeho. Usmeješ sa a prehodíš pár slov. Ako nalakované nechty- krvavo červené, ktoré na nej on tak miloval. Ako jej nezvestné rána, kedy radšej ostala s ním akoby mala ísť naspäť do reality alebo aspoň zodvihnúť mobil.

I- ako istá záhuba, keď sa ženieš a nevieš kam. Ako ibalgin- ten rýchly priateľ, ktorý tu bude vždy na veky vekov pre nás aby nás utíšil. Ako iskry, ktoré mala vždy v očiach, keď bola s ním, keď bola vedľa neho. Ako ignorácia. Tá vlastnosť, ktorú mal na rozdávanie. To bolo presne to, čím jej vedel tie iskry zmeniť na plamene. Ako istota, ktorú nikdy nemala.

E-ako energia, ktorou ju vždy dobíjal cez tie slnkom zapadajúce večeri. Ako egoista- ktorým bol on ale jej to nikdy nevadilo. Ako elán, ktorý z neho doslova pretekal , presne ako v tej našej rieke neďaleko chaty.

C- ako cieľ, ktorý s ním mala. Ako všetky tie cvrčky, ktoré cez otvorené okno- pri pozeraní filmu alebo nevnímaní filmu a vnímaní samých seba vždy počúvali. Ako ceduľka s nápisom ,,obsadené"- raz sa tak chcela cítiť. Ako cvendžiaci kov a zuniaci cimbal alebo pár iných pekných slov z Biblie. Ako čokoláda, ktorú si kupujete potajomky a čakáte na chvíľu, kedy budete konečne samy a môžte ju v pokoji ochutnať a aj celú zjesť.

Koniec- niečo, čo značí smútok. Ja v tom cítim nádej v lepšie dni. V niečo, čo bude mať význam. V niečo, čo bude mať chuť a túžbu, pre ktorú sa to oplatilo ukončiť alebo sa zmieriť s tým, že to jednoducho ukončené je.

Koniec- ako ponaučenie, že nie všetko, čo vždy chceme naozaj chceme. 
To si bol ty. Ty si bol ten koniec.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.


Už ste čítali?