raz sa tam stretneme všetci PS: nebo / peklo

Autor: Anna Zábojníková | 22.7.2013 o 21:27 | (upravené 24.7.2013 o 17:43) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  155x

vysvetlenie môže byť vysvetlením aj bez vysvetlenia. Nezáleží na okolnostiach ani na citoch...Záleží už na niečom? bola na na okraji priepasti, tej naozajstnej a skutočnej a váhala, čo urobiť. Či sa znova popáliť tým, že sa vráti späť alebo skočí. S tým rizikom, že nevie, čo ju čaká (ak ju vôbec niečo čaká.) Vedela, že pred tými slovami musí utiecť. Pred tými predsudkami, ktoré ľudia a hlavne on mal potrebuje úkryt. Nech je kdekoľvek. Ako kvet túži byť polievaný- svieži a voňavý tak aj žena chce byť pochopená.

 

Vybavilo sa jej to jasne. Rýchlo akoby v záblesku svetla. Ten pohľad, že sa niečo deje. Že je tu možno niekto tretí. Pocit takého pravého odkopnutia aj bez slov, bez vysvetlenia - niekedy stačí málo aby si človek vedel spočítať dva a dva. Márne pokusy..niečo ako bodka za vetou. Človek nevie, čo bude nasledovať. Vie, že to môže byť posledné, čo sa na jeho liste života objaví...

Načo vôbec uteká, ignoruje , snaží sa nevidieť aj keď jeho pohľad na sebe veľmi dobre cítila? 
Prečo vôbec dokáže človek zahodiť všetko to, čo bolo len tak bez slov? Bez vysvetlenia?

Slová obyčajné slová...

Každý čin ma však vysvetlenie. A vysvetlenie je asi vysvetlením aj bez vysvetlenia. Jednoducho stačí prijať skutočnosť. Veď človek je tvor, ktorý sa učí a ktorý si vie zvyknúť tak prečo nie? Stačí sa zmieriť sám so sebou prijať svoj život taký aký je nech je akýkoľvek. Človek by mal byť zvyknutý na ,,NIE". 

Nikdy nechápala vrahov, zlodejov, prostitútky či alkoholikov alebo tak povediac ,,vyvrhelov" a ľudí, ktorý sú na samom okraji spoločnosti. Ktorý majú na čele čiarový kód ZLÝ- nedotýkať a nepribližovať sa k nemu. Len o ňom hovoriť zlé veci a hlavne ľudom, ktorý ho poznajú, s ktorými je v kontakte.
Každý človek v sebe nosí kríž, a všetko musí mať svoj dôvod- svoj začiatok. Niekedy človek nepochopí všetko až dovtedy, čo si to sám nevyskúša. Žeby naozaj záležalo na sile jednotlivca? Na to ako sa k svojmu problému postaví? Pretože nie všetko, čo človek robí ho nápĺňa šťastím ( Zamysli sa nad tým, či ťa tvoja práca baví? Hej , dúfam, že aj ty patríš k väčšine ľudí, ktorý povedali nie a neskazíš mi pointu :). Otázka č.2 Prečo to robíš? Myslím, že aj ty patríš ku davu ľudí, ktorý nemajú na výber, lebo sa snažia uživiť svoje deti, svoje rodiny a peniaze jednoducho potrebujú -len preto aby boli ľudia, na ktorých im záleži šťastní...Týmto ľudom je jedno, že ich snaha získať ,,šťastie" pre najbližších je nečestná, nezákonná...
Nesúďme ľudí podľa obalu, podľa toho, čo o nich hovoria iní..Tí ,,dokonalejší"- bezchybní...Každý človek si musí prejsť zlým obdobím aby spoznal kam patrí, kde je jeho miesto a čo ho robí šťastným. 

..a tak sa nad tým zamyslela znovu. Vedela, že príde niečo lepšie, no nechcela zabudnúť na to dobré. Jediné, čo mohla je neriešiť a užívať si ďalšie horúce dni.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďme všetci elitami, najlepšími v tom, čo robíme

A toto máme odkiaľ, nadávať ľuďom, čo sa o niečo snažili, čo si hodiny odsedeli na prednáškach a odučili a robia šestnásť hodín denne?

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Po fronte chce Oliver Valentovič len sprchu, pivo a pizzu.

EKONOMIKA

Najväčší mäsokombinát nepatrí do bankrotu, uznal súd

Bankrot navrhovala ukrajinská firma, nakoniec si to rozmyslela.


Už ste čítali?